PRODUCTS
Home >> Product >> kastriot ismailaj mines in kongo

kastriot ismailaj mines in kongo

 • Romeo Kara i përgjigjet Kastriot Ismailajt: afera CEZ-DIA ...

  Romeo Kara i përgjigjet Kastriot ... Romeo Kara ka deklaruar se Ismailaj u bë pjese marrëveshjes me CEZ pas pastrimit të parave në Kongo. Ismailaj hyn në ...

  Inquire Now
 • Das Weltbank Bestechungs Modell rund um die CEZ ...

  Das von der EU, Weltbank erpresste Modell mit dem Inkasso Büro mit Kastriot Ismailaj, seiner Betrugsfirma, welche im Kongo schon längst aufgelöst war, ein Albanichen Regierungs Betrugs Modell. Direkte Verhandlungen mit Ilir Meta im Hotel Mandarin in Prag, ebenso mit Salih Berisha und sogar Fatos Nano waren aktiv dabei.

  Inquire Now
 • Shqiptarja.com Borxhi i CEZ, arrestohet ish ...

  TIRANË -Ish administrator i borxheve të kompanisë CEZ, Kastriot Ismailaj nën akuzë për pastrim parash në vlerën e miliona eurove është prangosur në ...

  Inquire Now
 • Ismailaj revoltohet në gjyq, refuzon dëshminë e ish ...

  Kastriot Ismailaj, ish-administratori i DIA-s, i akuzuari për mashtrim me pasoja të rënda dhe pastrim parash, refuzoi dje me forcë dëgjimin e ...

  Inquire Now
 • Përfundojnë hetimet ndaj Kastriot Ismailajt, ja si u ...

  Jan 02, 2011· Përfundojnë hetimet ndaj Kastriot Ismailajt, ja si u vodhën paratë e CEZ-it; Mirësevini tek Forumi Virtual

  Inquire Now
 • Profil/Kush është Kastriot Ismailaj? Opinion Faqja

  Kastriot Ismailaj eshte 52 vjec. ... pasi kishte marre me konceison nje miniere zinku ne Kongo, duke u paraqitur si kompani zvicerane, ...

  Inquire Now
 • Ish-juristi i OSSH kundër Kastriot Ismailajt: Ja e vërteta ...

  Nuk po flas për mashtrimin që ka bërë në Kongo, për të cilin ka shkruajtur edhe shtypi zviceran, tha ai. Më herët, Romeo Kara ka deklaruar se Ismailaj u bë pjese marrëveshjes me CEZ pas pastrimit të parave në Kongo. Ismailaj hyn në kontratë me CEZ-in pas një mashtrimi kontraktual dhe pastrimi parash në Kongo.

  Inquire Now
 • Prokuroria kërkon 15 vite burg për Kastriot Ismailajn ...

  I pandehuri Kastriot Ismailaj ka krijuar kompaninë Adriatic Development Corporation Ltd ... në Kongo, në SHBA, si edhe në Afrikën e Jugut etj.

  Inquire Now
 • Prokuroria e Tiranës përfundon hetimet për të

  Prokuroria e Tiranës ka përfunduar hetimet dhe ka marrë të pandehur shtetasin Kastriot Ismailaj, ... në Kongo, në SHBA, si edhe në Afrikёn e Jugut etj.

  Inquire Now
 • Shqiptarja.com Politikanë e VIP-a pastruan paratë me ...

  Salah Kastriot ismailaj, është një fraudsters ndërkombëtare dhe partner e Ilir Meta dhe Edmond Haxhinasto. Një sistem i Bankës Botërore: mashtrim privatizimit ...

  Inquire Now
 • kastriot Balkanblog Part 3

  Der Gangster Boss Ilir Meta, fester Partner der Deutschen FES (u.a. Christoph Zöbel) und Martin Schultz bis vor kurem, obwohl seine Verbrechen inklusvie Drogen schmuggeln vor über 10 Jahre schon bekannt waren, ist in einen weiteren extremen Betrugs Skandal verwickelt, über einen weiteren seiner Strohleute: Kastriot Ismailaj, einem Bar Besitzer

  Inquire Now
 • Prokuroria mbyll hetimet, ja akuzat që rëndojnë mbi ...

  Prokuroria e Tiranës ka përfunduar hetimet dhe ka marrë të pandehur shtetasin Kastriot Ismailaj, i cili akuzohet për veprat penale të Mashtrimit, të ...

  Inquire Now
 • Juristi i OSHEE: Ismailaj mashtrues që në Kongo, Hajçek

  Ka dështuar për të dytën herë radhazi seanca gjyqësore ndaj biznesmenit të arrestuar Kastriot Ismailaj, i akuzuar për pastrim parash dhe mashtrim për ...

  Inquire Now
 • Prokuroria mbyll hetimin e Ismailajt për miliona USD ...

  Ka rezultuar se shtetasi nën hetim, Kastriot Ismailaj, ka tërhequr nga llogaria e shoqërisë shumat 930.000 dollarë, 80,500 euro, si edhe ka bërë pagesa për kartën e tij të kreditit në shumat 11,725 USD dhe 15,652 euro.

  Inquire Now
 • Prokuroria mbyll hetimet për Kastriot Ismailaj. Akuzohet ...

  Prokuroria mbyll hetimet për Kastriot Ismailaj. Akuzohet për mashtim, i sekuestrohen mbi 5 mln euro, Prokuroria e Tiranës përfundon hetimet për të pandehurin ...

  Inquire Now
 • Përfundojnë hetimet ndaj Kastriot Ismailajt, ja si u ...

  I pandehuri Kastriot Ismailaj ka krijuar kompaninë Adriatic Development Corporation Ltd ... në Kongo, në SHBA, si edhe në Afrikën e Jugut etj.

  Inquire Now
 • Opozita: Kastriot Ismailaj ka pastruar para për llogari të ...

  Sep 09, 2015· Prokuroria: Kastriot Ismailaj, administrator i Adriatic ... Afrikë, në qendër të të cilit është Kastriot Ismailaj. Sipas gazetës, minierat në Kongo, ...

  Inquire Now
 • PD merr në mbrojtje Ismailajn e aferës DIA, Spaho: Do ...

  Kastriot Ismailaj ndodhet aktualisht në burg pasi organet e drejtësisë e kanë marrë të pandehur nën akuzën e ... në Kongo, në SHBA, si edhe në Afrikёn e ...

  Inquire Now
 • Ismailaj transferohet nga burgu Fier në Tiranë LAJME ...

  Fier Personi i arrestuar për aferën e CEZ, Kastriot Ismailaj u transferua në qelitë e paraburgimit Mine Peza, në Tiranë. Nga muaji Maj i këtij viti ...

  Inquire Now
 • Report TV Skandali CEZ-DIA, juristi i OSHEE: Hajsek ...

  Feb 23, 2016· Drejtuesit çek të ish kompanisë CEZ ishin në dijeni për mashtrimet e biznesmenit shqiptarë Kastriot Ismailaj me ... në Kongo për të ...

  Inquire Now
 • A duhet të rrëfehet Berisha për Kastriot Ismailajn dhe ...

  Së dyti, nëse Berisha ka një raport personal me Kastriot Ismailaj, ... në një aferë pastrimi parash me miniera ari në Kongo.

  Inquire Now
 • Shqiptarja.com Kastriot Ismailaj në burg: Arresti im ...

  Kastriot Ismailaj në burg: Arresti im politik, dua 130 milionë euro Nuk pagoi taksat, i bllokohen pronat. ... Kongo, Litejnshtejn duke fshehur 5 milionë euro. ...

  Inquire Now
 • A duhet të rrëfehet Berisha për Kastriot Ismailaj dhe ...

  Nga MERO BAZE Ish-kryeministri Sali Berisha është përfshirë në debatin e hapur nga një shkrim i botuar nga rrjeti investigativ BIRN, rreth historisë së ...

  Inquire Now
 • Gjykata vendos: Kastriot Ismailaj të dëmshpërblejë me

  Gjykata e Tiranës ka dhënë vendimin sot ndaj Kastriot Ismailajt, administratorit të kompanisë që krijoi një skemë mashtrimi për mbledhjen e borxheve të OSHEE-së. Gjykata ka vendosur që Ismailaj ti paguajë OSHEE-së, dëmshpërblim 9.5 milionë euro. Ismailaj akuzohet për pastrim parash dhe mashtrim me pasoja të rënda..

  Inquire Now
 • Ish-juristi i OSSH kundër Kastriot Ismailajt: Ja e vërteta ...

  Ish-juristi i OSSH kundër Kastriot ... Romeo Kara ka deklaruar se Ismailaj u bë pjese marrëveshjes me CEZ pas pastrimit të parave në Kongo. Ismailaj hyn në ...

  Inquire Now
 • Familja Meta kërcënon: Shkaku i vërtetë është humbja e ...

  Kastriot Ismailaj, njeriu i përfolur si sekser i Ilir Metës me kompaninë CEZ, është njeriu i punëve të pista të Ilir Metës dhe është nën hetim ndërkombëtar për pastrim parash, pasi ka blerë një minierë zinku në Kongo nën ombrellën e një kompanie zvicerane, ndërkohë që firma është e regjistruar në Tiranë, në shtëpinë e tij.

  Inquire Now
 • Berisha apo Meta, cili ka dorë në vdekjen e ish ...

  Lidhja e dyshimtë e kreut të LSI-së Ilir Meta me biznesmenin Kastriot Ismailaj është përfolur që ... që gjendet në Kongo. Sipas medias Kastriot Ismailaj, ...

  Inquire Now
 • Report TV Skandali CEZ-DIA, juristi i OSHEE: Hajsek ...

  Feb 23, 2016· Drejtuesit çek të ish kompanisë CEZ ishin në dijeni për mashtrimet e biznesmenit shqiptarë Kastriot Ismailaj me ... në Kongo për të ...

  Inquire Now
 • Fraudulent Debt Collection Schemes Cost Albania Millions ...

  Ismailaj enlisted the help of Ahemti and Hysenaj because of their insider knowledge of the electro energetic system of Albania, the prosecutors wrote in Ismailajs indictment. The manipulation and inclusion of the name of an Austrian company in the proposal was meant to convince high-level Czech CEZ officials that it has been prepared by DIA ltd,

  Inquire Now
 • Ja skema e mashtrimit që përdorte Kastriot Ismailaj ...

  Ja skema e mashtrimit që përdorte Kastriot Ismailaj. ... Kongo, Kenia, Republik Domenikane, Malajzi, Gjibraltar, Singapor, Belgjikë, Francë, Bullgari, ...

  Inquire Now
 • Kastriot Ismailaj, mashtruesi i famshëm ndërkombëtar,

  Hyundai krijon për herë të parë tavanin transparent, të pajisur edhe me airbag (Foto)

  Inquire Now
 • Përfundojnë hetimet, ja akuzat e ngritura për Kastriot ...

  I pandehuri Kastriot Ismailaj ka krijuar kompaninë ADC në vitin 2005, me objekt Këshillimi, ... në Kongo, në SHBA, si edhe në Afrikёn e Jugut etj.

  Inquire Now
 • Shq 16 05 2015 by altinoo issuu

  Elton Qyno. Vetëm letra. TIRANE. Kastriot Ismailaj si ortak dhe administrator i shoqërisë DIA ka prodhuar vehtëm letra dhe nuk është kryer punë e mirëfilltë ...

  Inquire Now
 • Skemat mashtruese të mbledhjes së borxheve i kushtuan ...

  Skemat mashtruese të mbledhjes së borxheve i kushtuan miliona euro shqiptarëve. Pasi CEZ bleu kompaninë e shpërndarjes së energjisë elektrike në Shqipëri ...

  Inquire Now
 • Kastriot Ismailaj, mashtruesi i famshëm ndërkombëtar,

  Kastriot Ismailaj, mashtruesi i famshëm ndërkombëtar, mik i dy kryeministrave shqiptarë, "gropa të zeza" financiare në Kongo

  Inquire Now
 • Fakti i ri/ Kastriot Ismailaj dhe një shtetase Amerikane ...

  Sali Berisha kur ishte kryeministër, e ka pritur vetë në zyrë shtetasin Kastriot Ismailaj, njeriun për të cilin sot PD pretendon se i ka dhënë rryshfet Ilir ...

  Inquire Now
 • Prokuroria zbërthen dy dosje VIP-ash Gazeta SHQIP

  Kastriot Ismailaj me dy akuza, ... në Kongo, në SHBA, si edhe në Afrikën e Jugut etj. Ismailaj ka tërhequr nga llogaria e shoqërisë 930 000 dollarë, ...

  Inquire Now
 • Gjykata vendos: Kastriot Ismailaj të dëmshpërblejë me

  I pandehuri Kastriot Ismailaj ka krijuar kompaninë ADC në vitin 2005, ... në Angli, në Kongo, në SHBA, si edhe në Afrik?n e Jugut etj.

  Inquire Now
CONTACT US
 • Hank
 • Tel: +86 158 0667 8589
 • Wechat: +86 158 0667 8589
 • Whatsapp: +86 158 0667 8589