Obchody jubileuszu 15-lecia Rotary Club Lublin Centrum - ROTARY CLUB LUBLIN STARE MIASTO

Idź do spisu treści

Menu główne:

Obchody jubileuszu 15-lecia Rotary Club Lublin Centrum

 
 
 
 

Nasi przyjaciele z Rotary Club Lublin Centrum celebrują w tym roku wspaniały jubileusz 15-lecia działalności. Z tego też tytułu w dniach 13-15 maja 2011 r. odbyły się uroczyste obchody tej pięknej rocznicy.

Oficjalne uroczystości miały miejsce w piątkowy wieczór 13 maja br. w Trybunale Koronnym w Lublinie. Przybyło liczne grono zacnych gości z zagranicy i z Polski z Gubernatorem Dystryktu 2230 Piotrem Wygnańczukiem na czele. JE Arcybiskup Abel - honorowy członek RC Lublin Centrum - za swą działalność został uhonorowany najwyższym rotariańskim wyróżnieniem - medalem Paul Harris Fellow. Nasz prezydent Andrzej Bondyra, w imieniu całego klubu, wręczył prezydentowi RC Lublin Centrum Mirkowi Orłowskiemu certyfikat, zaświadczający o wpłacie na konto Rotary Foundation 200 USD w imieniu klubu naszych przyjaciół. Uznaliśmy, iż będzie to najlepszy wyraz wdzięczności i podziękowania za znamienite efekty ich pracy na rzecz społeczności lokalnej i ziarno, zasiane pod kolejne projekty, które planuje realizować RC Lublin Centrum. Uroczystości uświetniły występy młodych muzyków ze Szkoły im. Paula Harrisa, założonej przez śp. Jacka Ossowskiego.

W sobotę uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej w kaplicy Pałacu Zamoyskich w Kozłówce. Potem licznie przybyli goście zwiedzili wystawę malarstwa, powozownię, muzeum socrealizmu i wreszcie sam pałac. Jak piękny to obiekt i jak wspaniale odrestaurowany zaświadczają załączone zdjęcia oraz film. Po obiedzie i spacerze po pięknych ogrodach w stylu francuskim i angielskim powróciliśmy do Lublina, aby zbierać siły na wieczorny bal rotariański, który odbył się w hotelu Mercure w Lublinie.

Zabawa była wyśmienita niemal do samego rana, jak wszystkie nasze bale. To nie miejsca i nie potrawy na to się składają, lecz wspaniała atmosfera, którą tworzą wspaniali ludzie.

W niedzielę zagraniczni goście RC Lublin Centrum mieli możność zwiedzić atrakcje i zabytki Koziego Grodu. I na tym trzydniowa celebra 15-lecia się zakończyła. Nam pozostaje jeszcze raz pogratulować naszym
starszym przyjaciołom i życzyć dalszych, nie mniejszych jak do tej pory, sukcesów w działalności na niwie ogólnoświatowego ruchu Rotary.

 
 
 
 
 
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego