Podział Dystryktu 2230 - pomysł na lepsze działanie - ROTARY CLUB LUBLIN STARE MIASTO

Idź do spisu treści

Menu główne:

Podział Dystryktu 2230 - pomysł na lepsze działanie

Co robimy
 
 
 
 

1 marca 2009 r. w sanatorium rolniczym w urokliwym Nałęczowie odbyło się spotkanie grupy roboczej polskich klubów Rotary Dystryktu 2230, któremu przewodniczył Wojciech Brochwicz-Lewiński - Gubernator Nominat. Dyskusję otworzył Gubernator Pomocniczy D2230 - Wojciech Mach. Jedynym tamatem, który dyskutowano, był podział naszego dystryktu. Otóż kwestią przesądzoną jest secesja białoruskiej i ukraińskiej części D2230, gdyż Rotarianie z tych krajów wyartykuowali taką potrzebę. W opinii zebranych powinni mieć oni prawo do samostanowienia. Ponieważ spełaniają wymogi Council of Legislation, polskie kluby nie powinny stwarzać przeszkód w ustanowieniu autonomicznego dystryktu przez przyjaciół w Białorusi i Ukrainy.

Kwestią, którą można podjąć przy okazji secesji naszych wschodnich sąsiadów jest lepsze zorganizowanie się Rotarian w Polsce.

I tak w opinii Gubernatora Nominata optymalnym wariantem podziału polskiej częsci D2230 byłyby cztery mini dystrykty, gdyż taki

model zdecydowanie usprawniłby funkcjonowanie polskiej części. W sukurs przychoidzą tutaj wzorce z innych krajów europejskich, gdzie liczba mini dystryktów przedstawia się następująco: Dania - 5, Holandia - 7, Belgia - 3, Niemcy - 14, Wyspy Brytyjskie - 36. Jadnakże z uwagi na fakt, iż model ten nie spełania wymogów Council of Legislation, należy brać pod uwagę podział na dwie lub trzy części. Albert Czajka przedstawił klubowy bilans Dystryktu 2230, który potwierdził takie przekonanie.


Proponowaną mapkę podziału polskiej części Dystryktu 2230, która jest jedynie przesłanką do dalszej dyskusji, można zobaczyć po zalogowaniu się na strony wewnętrzne For Rotarians.

 
 
 
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego