Daliście nadzieję na lepsze życie - ROTARY CLUB LUBLIN STARE MIASTO

Idź do spisu treści

Menu główne:

Daliście nadzieję na lepsze życie

Co robimy
 
 
 
 
Co to jest Rotary, Rotary, Rotary Lublin, Rotary w Lublinie, Rotary w Polsce, Rotary na Lubelszczyźnie, Lubelskie Rotary, Lubelscy Rotarianie

Jeszcze w maju tego roku MOPR w Lublinie chciał ograniczyć Marcie Stachyrze prawa rodzicielskie. Wszystko z powodu złych warunków mieszkaniowych, w jakich żyła z dwójką dzieci – Karoliną i Mikołajem. Zagrzybiony pokój w drewnianej chałupce - w takich warunkach mieszkała rodzina Stachyrów. Jedynym źródłem jej utrzymania była zaliczka alimentacyjna oraz pieniądze z opieki społecznej. Przez 10 lat Pani Marta bezskutecznie zabiegała o lokal komunalny. Dzięki pomocy Kuriera Lubelskiego Miasto wreszcie przyznało mieszkanie. Jednak okazło się ono być w tragicznym stanie. Odpadały tynki. Instalacje i nieszczelne okna - to wszystko było do wymiany. Ogrom prac niebędnych do wykonania był porażający. Przekraczał możliwości finansowe Pani Marty.

Dzięki zaangażowaniu i finansowemu wsparciu lubelskich Rotarian z rudery przy ul. Sierpińskiego powstało prawdziwe rodzinne gniazdko - ciepłe i schludne. Karolina ma swój własny pokój i warunki do nauki, a jest dobrą uczennicą. Mikołaj może się bawić na ładnej i czystej podłodze. W pokoju stoi ślicznie przystrojona choinka. Odwiedziliśmy rodzinę Stachyrów przed Świętami Bożego Narodzenia. – Daliście mi nadzieję na lepsze życie. Dzięki wam moje dzieci będą wychowywały się w normalnych warunkach. Chcę Wam wszystkim podziękować za okazną pomoc – mówiła łamiącym się głosem pani Marta.

Rotary shares
-  Rotarianie dzielą się - tym, co najlepsze.

 
 
 
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego