Wizyta francuskich Rotarian w Lublinie - luty 2008 - ROTARY CLUB LUBLIN STARE MIASTO

Idź do spisu treści

Menu główne:

Wizyta francuskich Rotarian w Lublinie - luty 2008

Co robimy
 
 
 
 

W dniach 17-24 lutego nasz dystrykt odwiedziła 5-osobowa grupa francuskich Rotarian z Dystryktu 1670 na czele z naszymi wieloletnimi i wypróbowanymi przyjaciółmi: Marcelem Stefańskim i Edwardem Lezon.  Wizytę zorganizowała sekcja francuska Komitetu Francja-Polska, którą kieruje Edouard Lezon. Jej celem był przegląd projektów realizowanych wspólnie z klubami polskimi oraz przygotowania do uruchomienia nowych.
Pobyt w Lublinie to oczywiście wizyta w Szkole im. Paula Harrisa, a także towarzyskie spotkanie z RC Lublin Centrum. Ustalono również zakres i szczegóły  nowego projektu, jakim będzie realizowany wspólnie z RC Lublin Stare Miasto Matching Grant na zakup instrumentów muzycznych i sprzętu dla Szkoły Muzycznej im. Paula Harrisa, która powstała w dużej mierze dzięki współpracy polskich i francuskich Rotarian.

Aktualnie dotarła do nas wiadomość o wystąpieniu Lorny Boyd, małżonki Past Prezydenta RI – Billa, podczas Międzynarodowego Zgromadzenia w San Diego w styczniu br, w którym nawiązując do wizyty w Lublinie w 2006 roku stwierdziła: Jednym z najbardziej wzruszających wspomnień jest dla mnie wizyta w Szkole Paula Harrisa w Lublinie, w Polsce, a która prowadzi naukę muzyki dla dzieci niepełnosprawnych. Na zakończenie wizyty odbył się ich koncert. Nie można było nie zauważyć wielkiej radości bijącej z tych dziecięcych twarzy. Występem swoim podbili serca wszystkich widzów. W drugim dniu wizyty francuskich rotarian w Lublinie odbył się w Trybunale Koronnym koncert dzieci ze Szkoły Paula Harrisa z udziałem m.in. przedstawicieli władz , mediów oraz licznie zebranej publiczności, a który tradycyjnie został przyjęty przez zgromadzonych wręcz entuzjastycznie.  Zbigniew Miazga

 
 
 
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego