Charter Night RC Lublin Stare Miasto 2010 - ROTARY CLUB LUBLIN STARE MIASTO

Idź do spisu treści

Menu główne:

Charter Night RC Lublin Stare Miasto 2010

Co robimy
 
 
 
 

Rotary Club Lublin Stare Miasto każdego roku organizuje karnawałowe spotkanie dla wszystkich lubelskich Rotarian i ich przyjaciół. W tym roku było to już po raz piąty, bo też i Klub w tym roku obchodzi pięć lat od Charter Night. Piąty bal, piąta rocznica zatem i miejsce powinno być specjalne. Po długich poszukiwaniach i naradach koledzy wybrali zajazd, nieco w bok od głównej szosy wiodącej z Lublina do Kraśnika, i dalej - o zawadiackiej nieco nazwie „Kmicic”. Tradycyjnie już Koleżanki i Koledzy wszystkich lubelskich klubów zapraszają swoich znajomych i przyjaciół. Tak też było i tym razem. Sale zajazdu wypełniły się ponad 100 uczestnikami balu. Byli nasi Koledzy z Rotary Club Lublin na czele z prezydentem - Piotrem Łopatyńskim, z Rotary Club Lublin-Centrum pod przewodnictwem Marka Sacharuka, no i oczywiście organizatorzy ze swoim prezydentem – Sławomirem Wyspiańskim.

Oczywiście nie może być balu, podczas którego nie zbieralibyśmy pieniędzy na szczytny cel. Licytowaliśmy interesującą akwarelę Lublina, komplet przedwojennych ołówków kopiowych w oryginalnym opakowaniu, wspaniały miód portugalski w firmowym opakowaniu, piękne wydanie wierszy ks. J. Twardowskiego z 2007 r., nalewki Darka Matosiuka, nie sygnowany widok Kazimierza Dolnego pędzla Z. Kononowicza. Podczas licytacji emocji było wiele, ale rezultat też był emocjonujący - zebraliśmy blisko 2600 zł!!!

Bal uroczyście otworzyli trzej prezydenci z RC Lublin Stare Miasto: obecny - S.Wyspiański, past-prezydent: G.Wilczyński oraz przyszły prezydent - A.Bondyra.  Z kolei Piotr Łopatyński wystąpił z drobnym upominkiem i złożył gratulacje naszemu klubowi z okazji 5 rocznicy Charter Night, życząc dalszych lat owocnej działalności i wielu sukcesów członkom RC Lublin Stare Miasto. Były też gratulacje specjalne dla naszej Koleżanki Jolanty Ślązak-Chabros, która otrzymała nagrodę Angelus 2009 w kategorii Człowiek Służby Publicznej.
Oczywiście nie może być balu, podczas którego nie zbieralibyśmy pieniędzy na szczytny cel. W tym roku RC Lublin Stare Miasto podjęło akcję zbiórki pieniężnej na pompę insulinową dla 19-letniej Magdy, uczennicy klasy maturalnej. We współpracy z prezes Koła Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą w Lublinie - Jadwigą Gruba, ta młoda osoba została wytypowana do udzielenia jej koniecznej pomocy. Pompę, którą miała wypożyczoną przez Centrum Zdrowia Dziecka musiała w sierpniu ub. roku zwrócić, gdyż takie są przepisy NFZ. Nie może jednak dobrze bez niej funkcjonować, a przed Nią matura i wymarzone studia.  Aukcję na rzecz Magdy prowadził niezawodny w tej roli, nasz past-prezydent - Artur Sienkiewicz. Klub przygotował przedmioty do licytacji, dołączyli też Koledzy z RC Lublin, wystawiając interesującą akwarelę Lublina. Andrzej Bondyra wystawił komplet przedwojennych ołówków kopiowych w oryginalnym opakowaniu, Jola Ślązak-Chabros wspaniały miód portugalski w firmowym opakowaniu, Danusia Kędzierska - piękne wydanie wierszy ks. J. Twardowskiego z 2007 r., Darek Matosiuk - tradycyjnie cieszące się już sławą - nalewki, Małgosia Willaume - nie sygnowany widok Kazimierza Dolnego pędzla Z. Kononowicza. Podczas licytacji emocji było wiele, ale i rezultat był emocjonujący... nas: zebraliśmy nieco ponad 2600 zł!!! Ofiarność Rotarian i Ich Gości była ogromna, za co ogromnie dziękujemy. [mjw]

Po tych emocjach wszyscy wrócili do stołów oraz do tańca, zabawa bardzo udana toczyła się niemal do rana - jak to w karnawale! Dziękujemy wszystkim obecnym, że zechcieli z nami obchodzić  5-lecie Charter Night.

 
 
 
 
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego