Bal Charter Night RC Lublin-Stare Miasto 2009 - ROTARY CLUB LUBLIN STARE MIASTO

Idź do spisu treści

Menu główne:

Bal Charter Night RC Lublin-Stare Miasto 2009

Co robimy
 
 
 
 

Kolejny już raz Rotary Club Lublin -  Stare Miasto zorganizował karnawałowy bal i na wieczór 24 stycznia 2009 r. zaprosił rotarian z wszystkich lubelskich klubów wraz z przyjaciółmi do hotelu Victoria na wspaniałą zabawę.  Spotkaniu temu przyświecał także szczytny cel – zebrania pieniędzy na pomoc szkolną dzieciom Starego Miasta. Wieczór styczniowy był piękny, ale – jak to w sobotę przy mrozie – drogi śliskie, goście schodzili się więc  powoli. Sala wkrótce wypełniła się i wszyscy zasiedli przy długich i bogato zastawionych stołach.
Bal otworzył Grzegorz Wilczyński, obecny prezydent Klubu Lublin Stare Miasto. W zwięzłym wystąpieniu życząc gościom szampańskiej zabawy, przypomniał także o zasadach, którymi kierują się rotarianie na całym świecie. Wkrótce niemal wszyscy ruszyli na parkiet skąd płynęła muzyka i zachęcała do tańca. I tak już było do końca – goście zasiadali przy stołach, jedli i rozmawiali, a potem wracali na parkiet, by zatańczyć. Można też uznać, iż jeden z celów balu - integracja lubelskiego środowiska rotariańskiego – z pewnością się udał.

„Gwoździem” spotkania była kwesta i licytacja wystawionych przedmiotów na rzecz dzieci ze Starego Miasta. Całość poprowadził, z wrodzonym talentem past-prezydent Klubu – Artur Sienkiewicz. W pierwszej części kwestowali razem: Małgorzata Willaume  i  oficer dystryktu -Dariusz Matosiuk. Natomiast licytację poprowadził osobiście A.Sienkiewicz. Wystawiono  cztery przedmioty: album z znakomitymi zdjęciami z ostatnich lat PRL, zdjęcie autorskie - „Koty”, młodego lubelskiego fotografika, Ignacego Tokarczyka oraz legendarne nalewki. W sumie zebrano 1500 zł.

Dalej zabawa potoczyła się swoim torem. Wszyscy, mamy nadzieję, wyszli z balu zadowoleni, a ten sposób spotkania pomału zaczyna być tradycją  lubelskich rotarian.

 
 
 
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego